Tutukluluk kararı verilen Kadir Şeker’e son sözleri soruldu! Mahkeme salonu dikkat kesildi

Tutukluluk kararı verilen Kadir Şeker'e son sözleri soruldu! Mahkeme salonu dikkat kesildi

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020’de Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı’nda meydana gelen olayda, sevgilisi Hür Duran göre zorlama görebilen Ayşe Dırla’yı kurtarmak istemiş, ama bu sırada meydana çıkan arbede sonucu Duran’ı bıçakla öldürmüştü. Olayın arkasından tutuklanan ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Şeker’in yargılandığı dava bugün devam etti. Davada Şeker’in tutukluluğuna karar verilirken, daha önce 12,5 yıla indirilen cezası da 10 yıl 10 aya düşürüldü.

TAHLİYESİ ISTEK EDİLDİ

Savcı son mütalaasında, daha önceki verdikleri mütalaayı her tarafta ettikleri, sanığın suçu haksız kışkırtma altında işlediği için cezasının azami oranda indirilmesi ve sanık Kadir Şeker’in cezaevinde bulunduğu vakit göz önüne alınarak tahliyesini talep etti.

“SUÇSUZ OLSUN, KENDİ ELLERİMLE KURTARACAĞIM”

Anne Mübeyyen Güner, tekrar söz alıp, tahliye talebine tepki gösterdi. Güner, “Burada bu çocuk suçsuz olsun. Kendi ellerimle kurtaracağım. Benim böyle bir devletim olamaz. Ödül gibi suç oluşturan aldı” dedi. Peşinde konuşmasını devam ettirmesi üstüne salon dışına çıkartıldı.

SON SÖZLERİ SORULDU

Son sözü sorulan Kadir Şeker de, “Üzüldüğüm için gittim. Arkamdan saldırdı. Boğazımı sıktı. Ciğerlerimin acısını hissettim. Nefesim kesildi. Bıçağın sesinden korkar diye, bıçağımı çıkardım. Maktulün yaralandığını ayrım etmedim. Sadece sağ elimde acı hissettim. Kadının ağlamasını duymadım. Aleyhime ifadeler vermiş. Bir şey bildirmek istemiyorum. Yalnızca yardım etmek istedim. Hayatını kaybettiğim için üzgünüm” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.