Ukrayna’da Rus suikast ekibi yakalandı! Hedefte Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililer vardı

Ukrayna'da Rus suikast ekibi yakalandı! Hedefte Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililer vardı

Ukrayna’da Rus suikast timi yakalandı. Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) göre yapılan açıklamada, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve Ukrayna ordusunda görevli üst düzey yetkililere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığı aktarıldı.

Ukrayna'da Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililere suikast girişimi önlendi

“ÖLDÜRÜLMESİ PLANANLAN HER KİŞİ İÇİN 100 İLE 150 BİN DOLAR ÖDÜL VAAT EDİLDİ”

Rusya Silahlı Kuvvetlerine alt askeri istihbarat teşkilatı GRU’ya alt Rus suikast ekibinin Ukrayna’da üst düzey askeri ve politik isimlere karşısında suikast düzenlenmek istendiği aktarılan açıklamada, “Saldırganlar, ülkemizin Savunma Bakanı ve İstihbarat Esas Müdürlüğü Başkanının yanı sıra meşhur bir Ukraynalı aktivistin öldürülmesi için hazırlıklar yapıyorlardı. Öldürülmesi planlanan her birey için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildi” denildi.

Ukrayna'da Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililere suikast girişimi önlendi

BELARUS’TAN ÜLKEYE GİRMİŞLER

Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ifade edilen açıklamada, “Suikastçılar hareketlerini gizlemek için Ukrayna topraklarına Belarus topraklarından giriş yaptı. Ukrayna istihbaratı yoklama noktalarından Volyn Bölgesi’ne girişlerini ve işbirlikçileriyle görüşmeleri kaydetti. Önemli bir saldırının önlenmesi nedeniyle istihbarat elemanları aleyhinde istihbaratın suikast elemanlarını Kovel kentinde gözaltına aldı. acilen tutuklanan her 2 birey de vatana ihanet ve kasten adam öldürmekle suçlanıyor” denildi.

Gözaltına alınan kişilerin üzerlerinde Rusya pasaportunun bulunduğu da belirtildi.

Ukrayna'da Savunma Bakanı ve üst düzey yetkililere suikast girişimi önlendi

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir