Ümit Özdağ’dan bomba iddia: Sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’taymış

Ümit Özdağ'dan bomba iddia: Sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'taymış

Ülkedeki sığınmacılara yönelik çıkışları ile aşina Başarı Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çok konuşulacak bir bahis ortaya attı. sosyal ağ hesabından video paylaşan Özdağ’ın hedefinde bu kez CHP lideri Kılıçdaroğlu vardı.

“CHP’DE KİM ‘SURİYELİ’ DERSE GİDİYOR”

4 dakikalık video yayınlayan Özdağ, paylaşımına “CHP’nin Tanju Özcan’ı ihraç etmesi, etkili muhalefeti çökme ve AKP’nin önünü arıtma eylemidir. Hemen sıra Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’taymış. CHP’de kim ‘Suriyeli’ derse gidiyor. Ana muhalefete muhalefet budur.” notunu düştü.

Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak iddia: Tanju Özcan'ın ardından Lütfi Savaş'ın da CHP'den ihracı istenecek

“KILIÇDAROĞLU MUHALEFETE MUHALEFET EDİYOR”

Özdağ şu ifadeleri kullandı: “Bir zaman önce CHP’nin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belirlenmiş ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Görüyoruz fakat her ne dek Kemal Kılıçdaroğlu sığınmacıları göndereceğiz ifadelerini kullansa da, CHP’de Suriyelilere dokunan yanıyor. Acilen CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın ihracından bahsedilmeye başlandığını duyduk. Kılıçdaroğlu esas muhalefete, muhalefet edendir. Kılıçdaroğlu CHP’nin içinde sığınmacıları gündeme getirmeyi başaran politikacıları, Erdoğan’ın polisliğini yaparak tasfiye etmeye çalışıyor.”

“ATATÜRK YAŞASAYDI BAŞARI PARTİSİ’Nİ DESTEKLERDİ”

CHP’li vatandaşlara seslenen Özdağ “Sizleri, Atatürk’ün yaşasaydı destekleyeceği parti Başarı Partisi’ne ziyafet ediyorum. Gelin ikiz yasaları kabul edip uygulayacağını söyleyen yeni CHP’ye yok ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diyenlerin kurduğu Başarı Partisi’ne katılın.” dedi.

LÜTFİ SAVAŞ NE DEMİŞTİ?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, “Hatay’ın nüfusu 1 milyon 670 bin. Devlete Ait verilere tarafından 500 bin civarında Suriyeli var. Lakin gayri devlete ait sayı 800 binin üstünde. Yaklaşık her 2 kişiden biri Suriyeli. Hatay’daki doğumların yüzde 75’ini Suriyeli kadınlar yapıyor. Yeni doğan her 4 çocuktan 3’ü Suriyeli. Savaş psikolojisi hormonları bozmuş. 11 ayda doğum yapan, 6 yılda 6 çocuk yapan Suriyeli kadınlar var. Çoğunun 3-4 eşi var ve tümü de çok çocuk yapıyor. Demografik yapı bizim aleyhimize gelişiyor. 12 yıl daha sonra belediye başkanının Suriyeli olması hiçbirimizin hoşuna gitmez.” demişti.

Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak iddia: Tanju Özcan'ın ardından Lütfi Savaş'ın da CHP'den ihracı istenecek

TANJU ÖZCAN’IN NEDEN İHRACI İSTENİYOR?

Tanju Özcan, 16 Mayıs’ta gerçekleştirilen belediye meclis toplantısı sırasında AK Parti sıralarında oturan meclis üyesi Hacer Çınar’a, “Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor” demişti. Başkan Özcan sosyal ağ hesabından, söz konusu konuşmayı paylaşıp, “Görüyorsunuz ben orada sadece iffetimi korumaya çalışıyorum” diye açıklama yaptı. Başkan Özcan’ın bu paylaşımı tepki çekmişti. Yaşananların peşinde CHP Yerel Yönetimlerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında alınan kararları yazılmış tanımlama ile duyurmuştu. Torun açıklamasında, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi açıklama ve sözlerinin” MYK toplantısında ayrıntılı olarak değerlendirildiğini belirtmişti. Torun, “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan davranış ve davranışları sebebiyle, ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verildi” açıklamasını yapmıştı.

Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak iddia: Tanju Özcan'ın ardından Lütfi Savaş'ın da CHP'den ihracı istenecek

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.