Ümit Özdağ’dan gündem olan iddia: Türk halkından gizleniyor, günde 200 mülteciye vatandaşlık veriyorlar

Ümit Özdağ'dan gündem olan iddia: Türk halkından gizleniyor, günde 200 mülteciye vatandaşlık veriyorlar

Galibiyet Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Nüfus ve Yurttaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yakınında basın açıklaması yaptı. Vatandaşlık verilenlerin isimlerinin Devlete Ait Gazete’de yayımlanması uygulamasının sona erdirilmesini eleştiren Özdağ, yurttaşlık alanların Türk halkından gizlendiğini bahis etti.

“GÜNDE EN DÜŞÜK 200 KİŞİYE VATANDAŞLIK VERİLİYOR”

Özdağ, ülke genelinde bir nüfus müdürlüğünde olası olan minimum belgeyle günde 180-200 kişi arasında vatandaşlık işleminin yapıldığını ileri sürdü. Vatandaşlık verilirken vatanla ilgili bütün hakların da verildiğini belirten Özdağ, “Bu, Türk halkının seçme ve seçilme hakkının kısıtlanmasıdır. Türkçe bilmeyen, Türk tarihini bilmeyen, Türk kültürünü bilmeyen, Türkiye’yle hiçbir manevi ilişkisi olmayan bu millet yarın seçimlerde bu ülkenin kaderini değiştirecek şekilde oy kullanacaklardır.” ifadelerini kullandı.

“VERDİĞİM RAKAMLAR YANLIŞ ÇIKARSA ÖZÜR DİLEYECEĞİM”

Bunun demokrasiye ve hukuk devletine darbe olduğunu savunan Özdağ, 2017’den bu yandan verilen yurttaşlık sayılarının Devlete Ait Gazete’de yayımlanması şartıyla, verdiği rakamların yanlış çıkması halinde kamuoyundan özür dileyeceğini ifade etti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.