Ünlü fenomen Erkan Porçay hakkında verilen 4 yıl 2 aylık ceza onandı

Ünlü fenomen Erkan Porçay hakkında verilen 4 yıl 2 aylık ceza onandı

YouTube’da yayınlamış olduğu parodi videosuyla gündeme gelen YouTuber Erkan Porçay, mahkemenin hakkındaki kararı onadığını ve teslim olacağını duyurdu.

“MAALESEF CEZAYI ONAMIŞLAR”

SOSYAL MEDYA hesabı üzerinden tanımlama yapan Porçay, şu ifadeleri kullandı: “İstinaf mahkemesinden yanıt geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi ifade etmem için duruşma açsalardı. Lakin maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım. Süreçteki tüm destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.”

Youtube fenomeni Porçay hakkında verilen 4 yıl hapis cezası onandı

PORÇAY NIÇIN SUÇ OLUŞTURAN ALDI?

Porçay, 18 Şubat 2021’de Rapçi Ezhel’in bir şarkısına çektiği parodi klibinde insanları uyuşturucu kullanımına özendirmek gerekçesiyle mahkemeye sevk edildi. Davası, İstanbul 18. Asliye Cinayet Mahkemesi’nde görüldü. Davada Porçay’ın YouTube için çektiği ‘Ot İçiyorum’ başlıklı parodi videosu nedeniyle, 5 yıldan 10 yıla dek hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Mahkeme, Porçay kullanıcı adıyla paylaşım yapan”Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek” gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapsine hükmetti. İstifa mahkemesi ise verilen cezayı onadı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.