Üsküdar’da korkunç kaza! Minibüs durakta durmayınca yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı kadın, aracın altında kalarak yaşamını yitirdi

Üsküdar'da korkunç kaza! Minibüs durakta durmayınca yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı kadın, aracın altında kalarak yaşamını yitirdi

İstanbul’da çarşıya gitmek üzere evinden meydana çıkan Fatma Aksu, Üsküdar’da Halk Bahçesi durağına geldi. Bir süre minibüs bekleyen 65 yaşındaki ihtiyar kadın bağlı yolda yaşanan trafik nedeniyle durağa uğramayan minibüse binmek üzere tabi yoldan başlıca yolun ortasına geçerek minibüse binmeye çalıştı lakin minibüs şoförü yaşlı kadını almadı.

MİNİBÜSÜN ALTINDA KALDI

Tekrar emrindeki yoldaki durağa yönelen yaşlı bayan, yolun karşısına geçirmek istediği sırada bu kez güzergahında ilerleyen diğer bir minibüsün aşağıda kaldı. Hastaneye kaldırılan ihtiyar kadın yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Korku dolu kaza anı bir iş yerinin emniyet kamerasına saniye saniye yansıdı.

“ÇOK DEFA ŞİKAYETTE BULUNDUM AMA GERİ DÖNÜŞ OLMADI”

Kazada hayatını kaybeden Fatma Aksu’nun oğlu Niyazi Aksu, “Ayın 17’sinde annem burada minibüs beklerken minibüslerin trafikten kaçmak için ortadaki şeridi kullanmalarından nedeniyle annem karşıdan geçen minibüse binmek için karşıya geçiyor. Minibüs annemi almıyor geri dönerken de başka bir minibüsün çarpması nedeniyle hayatını kaybediyor. Ben bu konu hakkında daha evvelden İBB’ye fazla kez uyarıda şikayette bulundum fakat hiçbir şekilde geri dönüş olmadı. Hala aynı kaide ihlalleri devam ediyor.

“KİMSENİN CANI YANMASIN”

Benim annem hayatını kaybetti. Bundan sonradan böyle olayların yaşanmaması için ben elimden gelen her şeyi, yargı olsun tüm süreçleri başlatacağım. Yalnızca bunlara dur denilmesini istiyorum. Kimsenin canı yanmasın. Gereken neyse yapılsın istiyorum” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.