Vurgunculara büyük darbe! Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerde indirimli satışı yapılacak ürünler belli oldu

Vurgunculara büyük darbe! Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerde indirimli satışı yapılacak ürünler belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Erdoğan, dün de Ankara’da DSİ’nin açılışında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“BÜYÜKBAŞ HAYVAN ETİNDE YÜZDE 30 İLA 35 İNDİRİM OLACAK”

Erdoğan, temel yiyecek ürünlerinin fiyatta başa baş satılacağını belirttikten sonradan kırmızı et fiyatlarıyla ilgili de güzel bir haber verdi. Cumhurbaşkanı, “Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanımda konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle onların da satışına başlayacağız” dedi.

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının arkasından indirime girecek ürünlerin listesi de belirlenmiş oldu. Konuyla ilgili açıklamada yer alan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Tarım Kredi Kooperatifi zincir marketlerinde yapacağımız indirim, çok yakında gerçekleşecek. 3 veya 5 gün içinde fiyat indirimlerini uygulamaya başlayacağız. Tüm ürünlerde az kalsın başa baş yani kar marjı fazla düşük tutacak şekilde fiyat belirleniyor. Çünkü bu zincir marketlerde kâr marjı düşük biliyorsunuz ancak. Fakat belirlenmiş ürünler var fakat bunlar mecburi olan ürünler; un, yağ, şeker, et gibi… Onlarda saygın bir indirime gidiyoruz.” dedi.

İŞTE KALEM KALEM O ÜRÜNLER:

MAKARNA UN SALÇA PIRINÇ BULGURMERCIMEKNOHUT FASULYE ŞEKER AYÇIÇEK YAGI ZEYTİNYAĞITAVUK ÜRÜNLERİTAM YAGLI SÜTYARIM YAGLI SÜT YUMURTA PEYNİR TEREYAGI BAL ZEYTIN ÇAY TÜRK KAHVESI PATATES KURU SOGAN KARPUZ KAVUN ÇAMAŞIR DETERJAN’ BULAŞİK DETERJAN’ ÇAMAŞİR SUYU SIVI SABUN PEÇETE RULO HAVLU KOLONYA BEBEK KUMAŞ sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir