Vurularak öldürülen berber, ölmeden önce katilinin adını sayıklamış

Vurularak öldürülen berber, ölmeden önce katilinin adını sayıklamış

2021 yılı Ağustos ayında Kastamonu merkeze bağlı Bük köyünde edinilen bilgiye göre, erkek kuaförlüğü yapan Bilal K. ile Buğra Meriç (28) ve Cihangir Özcan (27) arasında alacak verecek meselesi nedeniyle ağız dalaşı çıktı. Tartışmada Bilal K., av tüfeğiyle Buğra Meriç ve Cihangir Özcan’a alev etti.

KENDİSİNİ ÖLDÜRENLERİN İSİMLERİNİ SAYDI

Buğra Meriç, olay yerinde hayatını kaybederken, Cihangir Özcan ise ağır yaralandı. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Cihangir Özcan, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Hastaneye kaldırılmadan önce ağır zarar görmüş Cihangir Özcan, durum yerine gelen ekiplere kendisini Bilal K. ile babası İhsan K.’nın vurduğunu söyledi. Bunun üstüne başlatılan soruşturmada Bilal K. ile babası İhsan K. gözaltına alınarak tutuklandı. Bilal K. ile İhsan K. hakkında Kastamonu Ağır Cinayet Mahkemesinde ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı.

“BİLAL İLE BERBERİN BABASI DİYE BİRKAÇ KEZ SAYIKLADI”

Davada kolluk kuvveti olarak tahsis yapan tanık Y.A. dinlendi. Y.A., olay uygun tutanağı kendilerinin tuttuğunu belirterek, “O gün kabahat araştırıyorduk. Olaydan 20-25 dakika önce Cihangir Özcan’ı yol üstünde gördük. Şahıslar bölgemizde suçlara karışmıştır. Şahıslar yanımızda durdular. Bizde ne yapıyorsunuz diye sorduk ve araç içerisinde göz gezdirdik. Takriben 25 dakika sonra da Cihangir Özcan’ı vurdular diye telefon ettiler. Olay yerine Cihangir’in yanında gittiğimde kendindeydi. Karakola dürüst ateş edildi. Ben tektim olay uygun. O yüzden karakola yöneldim. Cihangir, bu sırada bana berber dükkanına doğru sinyâl yaptı. Buğra Meriç’i de araçta vurulmuş şekilde gördüm. Cihangir’e seni kim vurdu diye sordum. Bana berber dedi. Bilal ile berberin babası diye birkaç kez sayıkladı. Bunun üstüne sanıklar bölgemde oturdukları için sanıkların evine yöneldim. Bu sırada sağlık görevlileri de Cihangir’e müdahale ediyordu. Bizde bu şekilde tutanağımızı tuttuk” dedi.İlk evlerinde gittiğinde sanıklara ulaşamadığını fakat bir süre sonradan sanıkların karakola gelerek teslim olduklarını anlatan Y.A., “Ellerinde poşet, içinde tabanca ile karakola geldiler. Burada durum yeri tahlil ekibine silahları teslim ettiler. Benim gördüğüm bildiğim bundan ibarettir” diye konuştu.

Saldırıda hayatını kaybeden Cihangir Özcan’ın annesi Mediha Özcan ise oğlunu öldürenlerden davacı olduğunu söyledi. Muhammed Musa Özcan ise, “Kardeşim ölmeden önce açıklama vermiştir. Her ikisinden de davacıyım” şeklinde konuştu.

“TANIK BEYANLARINI KABUL ETMİYORUM”

Tanığın beyanını kabul etmediğini söyleyen İhsan K. da, “Orada vatandaşlar var, ahali var. Oradakilerin hiçbiri duymamış. Sadece tanık duyduğunu ileri sürmüştür. Şahit beyanlarını kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı. 10 aydır tutuklu olduğunu gösteren Bilal K. ise, “Aleyhime olan hususları kabul etmiyorum. 10 aydır tutukluyum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Bilal K. ile babası İhsan K.’nın tutukluluğunun devamına karar verirken, Cumhuriyet Savcılığınca mütalaanın hazırlanabilmesi için duruşmayı 14 Haziran’a ertelendi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.