Yabancı uyruklu iş adamı, yurt dışına çıktığında aldığı haberle yıkıldı! 1 yıllık eşi 1 milyon liralık eşyaları alarak kayıplara karıştı

Yabancı uyruklu iş adamı, yurt dışına çıktığında aldığı haberle yıkıldı! 1 yıllık eşi 1 milyon liralık eşyaları alarak kayıplara karıştı

Kırıkhan ilçesinde yaşayan iş adamı David Maltas, geçen sene A. Maltas (22) ile evlendi. Maltas sonradan eşine bir kuaför salonu açtı. İddiaya tarafından, David Maltas işi gereği yurt dışına çıktığı sırada eşi, kocasına ait 1 milyon lira bedel altın, döviz ve eşyalarını alarak ilçeden ayrıldı. Davit Maltas, Hatay’a döndüğünde durumu öğrenince polise başvurdu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan A. Maltas’ın alışveriş yaptığı anlar ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı'

“ORTALAMA ZARARIM 1 MİLYON TL”

Olayla ilgili konuşan David Maltas, “Benden çaldıklarını istemiyorum. Teslim olsun ve esnaftan aldıklarını iade etsin. Diğer bir şey istemiyorum ve bir lahza önce boşanmak istiyorum. Ortalama zararım 1 milyon TL. Bunların bir kısmı döviz, bir kısmı altın, bir takım esnaftan da benim adımı kullanarak telefon almış. Bunların hepsinin iadesini istiyorum” dedi.

Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı'

“MÜVEKKİLİM CİDDİ MİKTARDA ZARARA SOKULMUŞTUR”

Avukat Erol Mert Mursaloğlu ise, A. Maltas hakkında Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduklarını belirterek, hakkında dolandırıcılık, konut ve meslek yerinden hırsızlık suçlarından dosyalar açıldığını söyledi. Avukat Mursaloğlu, müvekkilinin fiziki kaybın dıştan önemli bir asalet kaybı da yaşadığını belirterek, “Kendisi yapmış olduğu uluslararası işler neticesinde Kıbrıs’a gitmiştir. Kıbrıs’ta bulunduğu sürede eşiyle herhangi bir sorun olmamasına rağmen burada bir dolandırıcılıktan nedeniyle işlem görmüştür. Şart şöyle ama, müvekkilim önemli bir miktarda para ve önemli bir manevi bir zarara sokulmuştur. Evinde bulunduğu bir dönemde takriben 30-40 bin dolara yakın bir paramız alınmıştır. Bu noktada müvekkilim kabahat duyurusunda bulunmuştur. Çünkü kişinin çocukları ve belirlenmiş miktarda evde yer alan eşyaları alıp kaçması bölgede büyük bir ses getirmiştir. Bu noktada işlemler başlatılmış ve devam etmektedir. Şu lahza kendisi firari durumdadır. Savcılıktan aldığımız karar neticesinde tutuklama şeklinde yakalanmasını da istek ettik. Bu nokta da karar aşamasında. Adli süreç olduğu için artı teferruat veremesem de yakın dönemde inşallah yakalanıp zorunlu mercilere teslim olması konusunda istek ediyoruz. Burası minik bir ilçe ve dedikodunun yoğun olduğu bir yer. Müvekkilim büyük bir asalet kaybı yaşıyor. Esnaftan alınanların tekrar geri iade edilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.