Yanlış adres tarif edildiği iddiasıyla eczacıya küfürler edip tehdit etmişti! Şüpheli ilk ifadesinde

Yanlış adres tarif edildiği iddiasıyla eczacıya küfürler edip tehdit etmişti! Şüpheli ilk ifadesinde

Ataşhir’de yer alan bir eczanenin emniyet kamerasına yansıyan görüntülere göre, kararsız, annesinin hap almak için eczaneyi aradığını fakat eczacı Ayşenur Ören’in yanlış adres betimleme ettiğini öne sürdü.

ÇALIŞANLARA HAKARET ETTİ

Reçetedeki ilaçları Ören’den isteyen kararsız, eczacıya ölüm tehdidinde bulunurken çalışanlara da hakaret etti. Eczane çalışanlarının uyarısına aldırış etmeyen değişken, bilgisayara yumruklayarak hasar verdi. Ören, bu duruma tepki göstererek zanlının eczaneden çıkmasını istedi. Saldırgan davranışlarına sürekli kararsız, istediği ilaçları almasının peşinde eczaneden ayrıldı.

ECZACI DARP RAPORU ALDI

Olayın peşinde darp raporu alan eczacı Ören, durumu polise bildirerek şikayetçi oldu. Eczanedeki saldırgan tavırları emniyet kamerasına yansıyan zanlının yakalanması için polis ekiplerince alıştırma başlatıldı.

“ANNEMİ O ŞEKİLDE GÖRÜNCE DAYANAMADIM”

Çalışmalar sonucu gözaltına alınan belirsiz, emniyetteki işlemlerinin peşinde Anadolu Hak Sarayı’na sevk edildi. Savcılıktaki ifadesi sonrası zanlı E.T, tutuklanması talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Suç Oluşturan Hakimliği’ne çıkarıldı. Şüphelinin, savunmasında emniyette açıklama verdiğini, bunun içten olduğunu ve aynen tekrarladığını söyleyerek, “Annem aradı beni, hap almaya gitmişti. Gözyaşları Içinde konuşuyordu. Kendisini hatalı yönlendirdiklerini söyledi. Eve de halsiz gelince de ‘Ben ilacını alırım.’ dedim. İlacı almaya gittim. Annemi niçin hatalı yönlendirdiklerini sordum. Özür dilemeye de gidecektim. Antidepresan tedavisi de görüyorum. Fazla pişmanım, kendimi affettirmek için elimden geleni yapmaya çalışırım. Babam kucağımda öldü. Anneme düşkünüm. Annemi o şekilde görür görmez dayanamadım. Ben birini incitecek bir insan değilim. Yapmış olduğum küfürlerden nedeniyle da özür dilerim. Ekleyecek başka bir hususum yoktur.” beyanında bulunduğu öğrenildi.

ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Hakimlik, zanlı E.T’nin, üzerine atılı “korkutma” suçunu işlediğine dair adaleli kabahat şüphesinin varlığını bildiren maddesel delillerin bulunması nedeniyle tutuklanmasına hükmetti.

İSTANBUL ECZACI ODASI’NDAN KINAMA

İstanbul Eczacı Odasından olaya ilişkin yapılan açıklamada, nöbetçi eczaneye gelen kişinin, “eczane adresinin telefonda annesine hatalı tarif edildiğini” öne sürerek, saldırıda bulunduğu belirtildi. Eczane bilgisayarını yumruklayan saldırganın, eczacı Ayşenur Ören’i darbettiği ve tehditler savurduğu kaydedilen açıklamada, “Yaşanan saldırıyı güçlü olarak kınıyor, meslektaşımıza ve eczane çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hukuki süreci aralıksız soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Bir kez daha bütün yetkilileri eczanelerimizde maruz kaldığımız güç olaylarının son bulması için gereğini yapmaya, güvenlik sorunlarımızı çözmeye ağırlama ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.