Yasak aşklarını ifşa eden kadının eşine ‘sosyal medya’ tuzağı! Video ve fotoğraflarıyla şantaj yaptı

Yasak aşklarını ifşa eden kadının eşine 'sosyal medya' tuzağı! Video ve fotoğraflarıyla şantaj yaptı

2016 yılı ağustos ayında evli İbrahim G. ile evli Ayşe M. ilişki yaşamaya başladı. Ayşe M., kaçma teklifini kabul etmeyen İbrahim G.’den ayrılıp, eşini arayarak yasaklanmış aşk yaşadıklarını söyledi. Eşi ile arası açılan İbrahim G. de intikam olmak için Ayşe M.’nin eşi M.M.’yi sosyal medyada ‘Yasemin’ adında hesap açıp ekleyerek yazışmaya başladı. İbrahim G., yazışırken kendisine cinsel içerikli video ve fotoğraflarını göndererek M.M.’ye şantaj yapmaya başladı.

ŞANTAJLA 65 BİN TL ALDI

İbrahim G., M.M.’den fotoğraf ve videoları sosyal medyada paylaşacağını söyleyerek, toplam 65 bin TL aldı. Bir vakit daha sonra Ayşe M.’nin durumu ayrım edip, eşinin yazıştığı ‘Yasemin’ adlı kişinin aslında İbrahim G. olduğu ortaya çıkınca M.M. şikayette bulundu.

ALDIĞI PARAYI İADE ETTİ

Tutuklanan İbrahim G. hakkında, Ankara Batı 3’üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde ‘dolandırıcılık’ ve ‘şantaj’ suçlarında dava açıldı. Aldığı parayı iade eden ve 2 ay daha sonra terhis edilen İbrahim G. ‘dolandırıcılık’ suçundan 1 sene 8 ay, ‘şantaj’ suçundan da 10 ay 5 gün hapis cezasına çarptırıldı.

“İNTERNETTE BULDUĞU KADIN FOTOĞRAFLARININ YÜZÜNÜ KESEREK GÖNDERİYOR”

Avukat Merve Nur Özkan, sosyal medyada para, çıplak fotoğraf isteyen kişilere elbette şeref edilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Bu olayın öğrenilmesi eski sevgilinin fark etmesi vasıtasıyla oluyor. Birbirlerine göndermiş oldukları fotoğraflar var. Mağdur taraf kendi fotoğrafını gönderiyor ama fail olan kişi internet üzerinden kadın fotoğrafları bulup, yüzünü keserek o şekilde fotoğraflar gönderiyor. Bu şekilde mağdur dolandırılıyor. Dolandırıcının eski sevgilisinin ayrım etmesi nedeniyle kim olduğu ortaya çıkıyor. Bu şahısların açığa çıkmama ihtimali de oluyor. Bu konuyla alakalı elimize gelen çok dosya var. Buradaki olayda kişi sahte hesap açmış olsa bile kendi IBAN numarasını paylaştığı için IBAN sahibi olarak ortaya çıkıyor; ama birçok hilekarn dolandırırken başkalarının hesap numarasını kullanıyor. Bu şekilde başkaları da mağdur oluyor” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.