YKS’de polisin sorduğu soruya

YKS'de polisin sorduğu soruya

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birincil oturumu Esas Tatminkarlık Testi (TYT) sınavına Osmaniye Anadolu Lisesi’nde giren Ayşe Sabancanlı, giriş kapısında polis ekiplerince yapılan doküman kontrolünde kimliğini unuttuğunu gördü. Gözyaşlarına boğulan Sabancanlı’yı antre kapısında görevli polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi.

Polise verdiği 'Annem de babam da vefat etti' cevabıyla milyonların yüreğine dokundu! İşte Ayşe'nin hikayesi

Yaşadığı şokun ardından polis ekiplerine verdiği göstermelik aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini anlamasıyla biraz da olsa sakinleşti. Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma hatıra kameralara anbean yansıdı.

Polise verdiği 'Annem de babam da vefat etti' cevabıyla milyonların yüreğine dokundu! İşte Ayşe'nin hikayesi

“BİZ HER ZAMAN AYŞE’NİN YANINDA OLACAĞIZ”

Yaşanılan olayın Türkiye genelinde geniş yer bulmasının ardından Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Ayşe Sabancanlı ile valilik makamında görüştü. Makam girişinde Ayşe’yi tedarik eden Vali Yılmaz, sonra bir vakit Ayşe ile sohbet etti. Sohbetin arkasında gazetecilere açıklama yapan Vali Erdinç Yılmaz, Ayşe’nin defalarca yanında olacaklarını söyledi. Ayşe’nin verdiği cevaptan dolayı duygulandığını ifade eden Vali Erdinç Yılmaz, “Bende Ayşe’nin sınava geç kaldığını medyadan öğrendim. Ayşe’nin o günkü davranışı ve verdiği cevaplar bütün Türkiye’yi olduğu gibi alt bizi de fazla duygulandırdı. Biz Ayşe’nin yanındayız, her zamanda yanında olacağız. Tabi Ayşe sonuçta sınava girdi, girmeseydi çok üzülürdük. Ayşe davranışıyla çokta misal bir tavır sergiledi. İnşallah bu şekilde hedefine gidecek” dedi.

Polise verdiği 'Annem de babam da vefat etti' cevabıyla milyonların yüreğine dokundu! İşte Ayşe'nin hikayesi

“ANNEME AĞABEYİMLE BEN BAKTIM”

Anne ve babasının ölümünden bahseden Ayşe, “Babam 2016 yılında vefat etti. Liseye daha yeni başlamıştım. Akciğer kanseriydi. daha sonra yatalak hasta oldu. Babama annem baktı, sonradan da vefat etti. Annem de 2021 yılı Ağustos ayında vefat etti. Annemin ALS hastalığı vardı. Annem de yatalak hasta oldu. Anneme de ağabeyimle ben baktım. Annem gözümün önünde evde vefat etti” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.