Yunan güçleri, darbettiği kaçak göçmenlerin ellerini kelepçeleyip ölüme terk etti

Yunan güçleri, darbettiği kaçak göçmenlerin ellerini kelepçeleyip ölüme terk etti

Sahil Emniyet Komutanlığı 4 Ağustos saat 05.11’de Bodrum Karaada açıklarında can salı içerisinde kaçak göçmen olduğu bilgisini aldı. İhbar üzerine bölgeye ulaşan ekipler Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 3 kaçak göçmeni kurtardı.

ÖNCE DÖVÜP SONRADAN KELEPÇELEMİŞLER

Yunan unsurları tarafından göçmenlerin copla darbedildikten daha sonra elleri kelepçeli lastik bota bildirildiği belirtildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı göre yapılan açıklamada, “Kurtarılan göçmenler, vücutlarında darp ve cebir izlerine rastlanması ile hareket kısıtlarının olması sebebiyle derhal sıhhat kontrolleri yapıldı. Hastaneye sevk edilmelerinin ardındaki olaya ilişkin ifadelerinde, Bodrum’dan yüzerek Yunanistan’a geçtiklerini, Yunan polisinin kendilerini yakaladığını, değerli eşyalarını aldığını, coplarla ve yumruklarla darp ettiğini söyledi. Ayrıca, ellerinin kelepçelenip Yunan Sahil Güvenlik botuna bindirildiklerini, Türk karasularına yaklaştıkları bir yerde can salına bindirildiklerini ve kelepçelerinin açıldığını da demeç etmişlerdir” denildi.

SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILDI

Öte yandan, kurtarılan 3 firari göçmenin sevk edildikleri hastanelerde yapılan afiyet kontrollerinde, vücutlarının değişik yerlerinde darp ve baskı izlerinin olduğu, 1 göçmenin kolunda zedelenme saptama edildiği, 1 göçmenin boynunda kırık şüphesi sebebiyle tetkiklerinin yapıldığı ama kırık olmadığının tespit edildiği belirtildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir