Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ 6’lı masaya mesaj verdi: Mansur Yavaş aday gösterilmezse ben olurum

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ 6'lı masaya mesaj verdi: Mansur Yavaş aday gösterilmezse ben olurum

Sığınmacılara yönelik sivri çıkışlarıyla çoğu kez gündeme gelen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon programına davetli oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdağ, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. Özdağ, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruyu çarpıcı ifadelerle yanıtladı.

“6’LI MASAYA ‘YAVAŞ’I ADAY GÖSTERİN’ DEDİK”

Özdağ, kendisinin namzet olup olmayacağı ile ilgili soruya “Eğer Mansur Yavaş’ın kazanma şansına sahip olsaydım hiç hesapsızca namzet olurdum. Fakat bugün Mansur Yavaş’ın gerekçesi ne olursa olsun kamuoyunda maksimum desteği bölge kişi olduğu net bir koşul. Biz 6’lı masaya Mansur Bey’i namzet gösterin, biz de destekleyelim dedik. Hala 6’lı masadan bir yanıt çıkmadı, biz de cevap çıkmasını bekliyoruz.” yanıtını verdi.

“BİR IŞLEM VAR HALA İŞLİYOR”

Mansur Yavaş hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Özdağ, “Mansur Bey’in ‘aday değilim’ dediği doğru yok. Bu konuda bildiklerimi kamuoyuyla paylaşmak için ortamın fazla erken olduğunu düşünüyorum. Ama Mansur Bey ‘aday değilim’ demedi. Bir işlem var, hala işliyor. Biz de Zafer Partisi olarak bu süreç bitmeden herhangi bir yeni değerleme yapmayacağız, o pozisyonda duruyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“BAŞARI PARTİSİ ADAY ÇIKARABİLİR”

Başarı Partisi’nin bir aday çıkarıp çıkarmayacağı ile ilgili ise Özdağ “Mansur Bey namzet olmaz ve ortaya bir şike aday çıkarsa Erdoğan’a karşı, Galibiyet Partisi hala aday bakış hakkını gizli tutuyor.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.