Zeynep Kamil Hastanesi

Zeynep Kamil Hastanesi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın göre ortaya atılan ‘cinsiyet değişiklik ameliyatı’ iddialarına Zeynep Kamil Bayan ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nden açıklama geldi. Başhekimlikten yapılan açıklamada hastanede fazla sayıda kişinin “cinsiyet değiştirme ameliyatı sırası beklediği” yönündeki iddiaların en ince ayrıntısına kadar asılsız olduğunu bildirdi.

“BU CINS HASTANEMİZDE YAPILMAMAKTADIR”

Başhekimlikten yapılan açıklamada, “Basında bir öğretim üyesine atfedilerek verilen ‘Zeynep Kamil’de de 2 bin 700 erkek kız edinmek için bekliyor’ tarzı iddialar en ince ayrıntısına kadar asılsızdır. Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir dal hastanesi olup bu nesil ameliyatlar hastanemizde yapılmamaktadır. Dile getirilen iddiaların maddesel gerçekle ve hukuki durumla bağdaşır bir yönü bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

CERRAHPAŞA DA İDDİALARI YALANLADI

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ortaya atılan iddialara yanıt vererek, hasta sayılarının “gerçeğin fazla üzerinde ve abartılı” olduğunu bildirildi. Cerrahpaşa’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Değişik basın yayın organlarında bulunan ve sosyal ağ platformlarında sık sık paylaşıma konu olan Cerrahpaşa Tıp Fakültemizde cinsiyet değiştirme ameliyatlarına yönelik iddiaların yer aldığı haberlerin içeriğinde bahşedilen hasta sayıları gerçeğin fazla üzerinde ve abartılıdır.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, profesör unvanlı ve üniversiteyle ilişkisi olmayan bir öğretim üyesinin açıklamasına dayandırılmış bu haberlerin tamamıyla dezenformasyon sonucu olduğu, toplumu hatalı yönlendirme amacına hizmet ettiği kaydedildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.