Zincir marketlerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklama: Piyasaları rahatlatacağız

Zincir marketlerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama: Piyasaları rahatlatacağız

Tarım Kredi Kooperatifleri’ne tabi marketler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen indirim talimatının peşinde hızlı bir şekilde indirim listesi hazırladı. Ilk Olarak makarna, salça, ayçiçek yağı, şeker gibi ürünler edinmek üzere çoğu üründe geçerli olacak indirimlerin 15 Ağustos’tan daha sonra geçerli olacağı ifade edildi. Bu gelişmelerle birlikte zincir marketlerin de indirim yapıp yapmayacağı merak edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Çorum’da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

BAKANLAR DA TÖRENDE YERİNİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da Kadeş Barışma Meydanı’nda düzenlenen, yatırım bedeli 3 milyar 263 milyon lirayı aşan 78 kalem eserin toplu açılış töreni ile savunma sanayisine kazandırılacak barut, fişek, kapsül üretim tesisinin esas atma törenine katıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’inde yer aldığı törende, toplanan vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Çorum’u çok özlediklerini, söyledi.

“COŞKUNUZ, SEVDANIZ VE AŞKINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2019 seçimleri öncesinde 12 Şubat’ta bize verdiğiniz sözü tuttuğunuz için size her birinize ayrı olarak teşekkür ediyorum. O gün kışın soğuğuna rağmen meydanlara sığmamıştık. Maşallah Çorum bugün de destan yazıyor. Tarih yazıyor. Duruşuyla vakarıyla dosta güven aşılıyor. Coşkunuz sevdanız aşkınız için her birinize teşekkür ediyorum” dedi.

“ZİNCİR MARKETLER DE KENDİLERİNİ AYARLAYACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla piyasaları rahatlatacaklarını açıklama ederek, şu mesajları verdi: “İnsanlık son asrın en ağır ekonomik fırtınalarından birini yaşıyor. CHP ve masa arkadaşları sabah akşam birbirilerine söz yetiştiriyor. Boşu Boşuna uğraşmayın. Derhal koyun kuzuda yüzde 25 indirim yaptık. Pazartesinden itibaren büyükbaşta da yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 değişiklik üründe Tarım Kredi Kooperatiflerinde önemli manada indirime gidiyoruz. Tarım Kredi Kooperatiflerinden alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirisiniz. Şekerinden pirincine dek, zeytinyağına, günebakan yağına akınıza ne gelirse 20 çeşit tarım kredi kooperatifinden bunları alabilirsiniz ve piyasaları böylece daha da rahatlatacağız. Bir Takım zincir marketler vesaire onlar da kendilerini buna kadar ne yapacak ayarlayacak. Artık CHP ve şürekası bırakın ortaya us sunmayı, Türkiye’nin kazanımlarını engellemeyi, bundan daha sonra arkadan pabuç toplayacaklar, nal. Zaten yaptıkları bir şey yok.

“CHP’NİN ORTAYA KOYDUĞU BİR ESER DEĞIL”

Ortaya koydukları bir eser değil. Yalnızca söz, laf, söz. Sadece kötüleme, iftira, kötüleme. Hepsini aşacağız ve giderken Türkiye’nin çıkarlarını gözetmekten başka bu iktidarın bir derdi yok. Fakat CHP’nin belediyelerindeki yolsuzluklar, hırsızlık, ahlaksızlık vakaları almış başını gidiyor. Zaten Bay Kemal, Sayın Baykal’ı bir gece kasetle devirerek gelmedi mi? Böyle bu. Bunun mesleği bu. Şimdi ise o oturduğu koltuktan ast ancak kalkamıyor ve kasetle genel başkan olunan bir partinin milletvekilleri adaylarını hangi kritere kadar belirledi kişisel olarak kendileri kadar ikrar edilmeye başlandı. Hizmetleri veya eserleriyle konuşulmak yerine, her gün yeni bir skandalla ülkenin gündemini meşgul ediyorlar ve değerli kardeşlerim Bay Kemal’in biliyorsunuz fazla öbür özellikleri var. En manâlı özelliklerinden bir tanesine de; sosyal sigortalar kurumunun başındayken hastanelerimizi ne hale getirdiğini biliyorsunuz değil mi? Öyleyse biz şuna bakacağız? Memleket işi gönül işi”‘

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının arkasından yapımı tamamlanan projelerin kurdele keserek açılışını gerçekleştirdi, uzaktan bağlantıyla da barut, fişek, kapsül imal tesisinin temelini attı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir