Zonguldak’ta önüne mendil serilen sokak kedisi, hem kendisi hem de diğer sokak hayvanları için mama parası kazanıyor

Zonguldak'ta önüne mendil serilen sokak kedisi, hem kendisi hem de diğer sokak hayvanları için mama parası kazanıyor

Zonguldak’ın Devrek İlçesine her sene geleneksel olarak kurulan alışveriş stantlarının bulunduğu alana oturarak para toplayan kedi vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

HER AKŞAM STANTLARIN ÖNÜNE GELİYOR

Her akşam saatlerinde stantların bulunduğu sokağa gelen kediye ilgi belirten esnaflar, kedinin önüne şamata yayarak para toplanmasını sağladılar. Kedinin burada bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren esnaflar, başlangıçta mizahi amaçla mendil serdiklerini anlattılar.

Sokak kedisi mama parasını kendi kazandı

TOPLANAN PARAYLA MAMA ALINIYOR

Vatandaşların da duyarlı olup para bırakmasıyla mama satın alındığını anlatan esnaflar, “Biz başlangıçta bunu mizah amaçlı olarak düşünmüştük. Kedinin olduğu yere kırpıntı serip şaka yerine getirmek istedik. Fakat bir baktık ki kedimizin önüne aklıselim vatandaşlarımız kadar para bırakılmaya başlandı tabi bizde bu olaydan hoşnut olduk. Toplanan bu paralar ile keza kedimize hem de öteki sokak hayvanlarına yiyecekler alarak onların beslenmesini sağlıyoruz. Buradan kedimizin bulunduğu yere para bırakan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz onların bir uçtan bir uca sokak hayvanlarımızda aç kalmıyor” ifadelerini kullandılar.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir